Sprawdź
dostępność
pokoi

Sport i rekreacja

Poznaj atrakcje Jastarni

MIKROKLIMAT

W samym centrum Jastarni

Kompleks apartamentów mikroKlimat zlokalizowany jest w samym centrum Jastarni, kurorcie nadmorskim, położonym na Mierzei Helskiej, z licznymi kąpieliskami morskimi, portem oraz przystaniami morskimi. Jastarnia znajduje się w środkowej części Mierzei Helskiej, pomiędzy Kuźnicą a Juratą.

To, co jednak wyróżnia ją od innych nadmorskich miejscowości, to fakt, że miasto to jest gotowe do przyjmowania turystów przez cały rok.

Lato to czas licznie organizowanych tu imprez, możliwość korzystania z kąpielisk morskich oraz wielu obiektów sportowych. Zimą warto odwiedzić Jastarnię choćby ze względów zdrowotnych, gdzie tutejsze powietrze, wyjątkowo bogate w jod, sprzyja nie tylko urlopowemu wypoczynkowi, ale także regeneracji. Dobrze wpływa na schorzenia dróg oddechowych, tarczycę, astmę oraz choroby serca. Ten niezwykły mikroklimat Jastarnia zawdzięcza połączeniu nadmorskiego położenia z bliskością sosnowych lasów.

W Jastarni, od strony Zatoki Puckiej, funkcjonuje port, który stanowi bazę rybołówstwa, pomost pasażerski oraz marinę jachtową. Do portu mogą wpływać duże łodzie o długości do 60 m oraz zanurzeniu do prawie 4-ech metrów. Basen portowy chroniony jest przez dwa falochrony, zachodni o długości 200 m, wschodni 80 m. We wschodniej części portu znajduje się ośrodek żeglarstwa sportowego oraz baza płetwonurków. W porcie tym znajduje się żaglowiec Generał Zaruski – wyjątkowy żaglowiec, którym odbywały się rejsy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Jastarnia to doskonałe miejsce na każdą porę roku i dla różnych grup turystów – każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Na miłośników historii, zwłaszcza tych zainteresowanych rybacką tradycją miasteczka, czeka wiele atrakcji regionalnych i zabytkowych obiektów. w Jastarni znajduje się także Skansen Fortyfikacji, które zostały zbudowane wiosną i latem 1939 r. do obrony przed atakiem hitlerowskich Niemiec. Warto dodać, że Ośrodek Oporu “Jastarnia” stanowił silnie ufortyfikowaną pozycję obronną zabezpieczającą “Hel” przed atakiem od strony lądu.

Imprezowicze co roku wyjeżdżają stąd z niezapomnianymi wrażeniami dzięki szeregu nocnych wydarzeń, jakie organizuje miasto dla turystów – nie tylko dyskoteki, ale także żeglugi katamaranem, mecze siatkówki, koncerty na świeżym powietrzu oraz liczne imprezy o charakterze regionalnym, które dziejąc się pod osłoną nocy oddają niesamowity klimat. Dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych, ale też tych pragnących ciszy i spokoju, idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze ścieżki przyrodniczo-rowerowej, na trasie której znajduje się również wieża widokowa dla podziwiania helskich widoków.

W trakcie sezonu wzdłuż linii brzegowej bez problemu można znaleźć wiele szkółek windsurfingowych, gdyż Wind i Kitesurfing na stałe wpisały się w klimat Jastarni. Spróbować tego sportu może tu każdy, nawet jeśli nie umie pływać na desce, pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Dla fanów innych sportów, znajdą się tu także inne atrakcje, jak np. siłownia na powietrzu, czy kompleks boisk sportowych.

Na odważnych w Jastarni czekają również loty widokowe samolotem, podczas takiego kilkunastominutowego lotu nad Półwyspem Helskim można podziwiać zatokę i morze z lotu ptaka. Dla szukających jeszcze większej dawki adrenaliny, czekają skoki spadochronowe. Przy ul. Mickiewicza w Jastarni znajduje się trawiaste lotnisko, na którym można skorzystać z bogatej oferty, m.in.: lotów widokowych nad Mierzeją Helską, skoki ze spadochronem, reklama powietrzna. Lotnisko dostępne jest również dla lotów czarterowych i turystycznych, przyjmuje również prywatne loty i śmigłowce.

Nie bez powodu Jastarnia od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach na najlepszy kurort nadmorski.